Günümüz teknoloji koşulların da baktığımız grafik tabanlı ihtiyaçların artması ve yazılımlar ile teknolojinin entegre olarak çok farklı ufuklara ilerlemesi doğrultusunda, güçlü bir tasarım mekanizması oluşturmak ve özellikle yüksek çözünürlüklere ihtiyaç duyduğunuzda iş istasyonları çok önem arz etmektedir.

Gerçeküstü fikirleriniz olduğunda, onları gerçekleştirebilmek için kâğıt ve kalemden daha fazlasına ihtiyaç duyarsınız. Aslında ortalama bir masa üstü bilgisayardan bile fazlası gereklidir. İster köprü inşa ediyor, ister animasyon karakterleri tasarlıyor, ister karmaşık simülasyonlar çalıştırıyor, ister yoğun finansal işlemler yapıyor olun, bu tür zorlu işlerin hepsi sıradanın ötesinde bir güç ve performans ister.

İş istasyonları en zorlu işlerin üstesinden gelebilmek üzere tasarlanmıştır. İş istasyonlarını diğer bilgisayarlardan ayıran belli başlı özellikleri şöyle sıralayabiliriz:

 

- İş istasyonlarında sunucu sistemlerinde kullanılan Intel Xeon işlemciler yer alıyor. Her birinde 6 çekirdek bulunan bu işlemcilerden iki adet takılabilen iş istasyonları diğer masa üstü bilgisayarlara göre çok daha üstün performans sağlıyor.

- İş İstasyonlarında, mühendislik, tasarım, animasyon gibi yoğun grafik ve hesaplama işlemlerinin yapılabilmesine olanak sağlayan yüksek performanslı NVIDIA ve ATI grafik kartları kullanılıyor.

- İş istasyonlarında diğer PC sistemlerinden farklı olarak, hata düzeltme özellikli ECC bellekler kullanılıyor. Bu sayede sistem kilitlenme ve sistem çökmesi gibi sorunlar yaşanmıyor.

- İş İstasyonlarına isteğe bağlı oalrak 8 adede kadar ekran veya fazlası bağlanabiliyor. Özellikle fon yönetimi gibi aynı anda çok sayıda uygulama ve verinin aynı anda görüntülenebilmesi bu sayede mümkün oluyor.

- ISV Sertifikaları: İş istasyonları AutoDesk, Dassault, Adobe gibi sektörün önde gelen ISV'leri (Independent Software Vendor - Bağımsız Yazılım Sağlayıcı) ile birlikte çalışılarak bu firmaların geliştirdiği yazılımlar için test edilip, onaylanıyor ve en uygun hale getiriliyor. Bu sayede çok çeşitli endüstrilere ait çözümlerin doğru şekilde çalışacağından emin olunuyor.

En uygun iş istasyonu nedir sizin için? Beraber seçmek istermisiniz.? Uzman kadromuza doğrudan ulaşabilir ve size en uygunu ürünü seçebilirsiniz.